ArzTalep Bültenleri

Mobil cihaz şarj ünitesi Türkiye'de.

ArzTalep Bültenleri » Mobil cihaz şarj ünitesi Türkiye'de.
share on facebook  tweet  share on google  print  

Mobil cihaz şarj ünitesi Türkiye'de.

"ArzTalep Bültenleri" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Mobil

Cep telefonu, dizüstü bilgisayarlar, Mp3 çalarlar, PDA cihazlar, dijital kameralar... Teknolojinin bize hediye ettiği ve artık vazgeçemeyeceğimiz ürünler. Onlarsız hayat artık gerçekten çok zor. Ama olur olmaz yerde biten piller, yanımıza almayı unuttuğumuz şarj aletleri de bazen zor durumlara düşmemize neden olmuyor değil. Ama artık bu sorun olmaktan çıkıyor. Aynı anda 10 telefonu şarj eden jetonla çalışan 'mobil cihaz şarj ünitesi' Türkiye'de. Telefon dışında dijital fotoğraf makinesi, dizüstü ve el bilgisayarı gibi aletleri de şarj eden jetonlu modeller yeni gelir fırsatı yaratırken diğer modeller için bayiler aranıyor Bazı girişimciler bu sorunu dükkanlarının önüne astığı 'telefon şarj edilir' notlarıyla gidermeye çalışsa da sorunun üstesinden yine teknoloji geldi. Hem de yeni iş fırsatları yaratarak.

10 dakikada şarj ediyor
Tayvan'da üretilen ve aynı anda birçok cihazın boş pillerini doldurmaya yarayan 'Mobil Cihaz Şarj Ünitesi' Türkiye pazarına sunuldu. Ürünün Türkiye distribütörlüğünü yapan Tektron Dış Ticaret, bir yandan yeni bir ürünü pazara sunarken diğer yandan da girişimciler yeni fırsatlar yaratıyor. Firma toplu şarj cihazı için hem bayilik veriyor hem de jetonlu modelinin satışını yapıyor. Bütün cep telefonlarıyla uyumlu çalışan şarj ünitesi dijital fotoğraf makineleri, dizüstü ve el bilgisayarı gibi birçok ürün için de kullanılabiliyor.

Aynı anda 10 cihazı şarj edebilen ürünün en önemli özelliği 10 dakikalık acil şarj işlemi sonunda hemen hemen tüm cep telefonlarında sekiz saatlik kullanım süresi sağlaması. Tektron Genel Müdürü Cengiz Koyuncu bu durumun pillere herhangi bir zarar vermediğini aksine doluma deşarj ederek başlandığı için pilin ömrünü uzattığın söylüyor "Pillere zararı olmaz. Çünkü cihaz pilin içindeki artık enerjiyi önce tamamen boşaltır ondan sonra şarj eder. Bu da pilin ömrünü uzatır. Koyuncu şarj ünitesinin yararının sadece bu olmadığını da ekliyor "Cihaz aynı zamanda telefonlardaki zararlı bakterileri de yok edip telefonları dezenfekte de ediyor"

Güvenlik ön planda
Aşırı ısınmaya karşı devre kesici, limitli voltaj sistemi ve kısa devre önleme sistemi gibi güvenlik önlemleri de bulunan cihaz, sesli ve ışıklı uyarı düzeneğiyle kullanıcıyı şarj durumu ve kullanımına yönelik fonksiyonlar hakkında uyarılarda da bulunuyor. Ürünün bir başka özelliği ise üzerinde bulunan dijital platforma görüntülü ya da sabit reklamlar alabilmesi. Mobil cihaz şarj ünitesinin kullanım alanları ise bir hayli geniş; oteller, restoranlar, barlar, konferans merkezleri, fuar salonları, plazalar, güzellik ve bakım merkezleri, alışveriş merkezleri, vapur iskeleleri, üniversiteler, havaalanları, tren istasyonları, otogarlar, şehirlerarası konaklama tesisleri akla ilk gelen yerler. Mobil cihaz şarj ünitesi üç model olarak piyasaya sunuluyor. İlki 843 dolar fiyatla satışa sunulan jetonlu ya da bozuk parayla çalışan TEK-101-A müdeli. Bu model aynı zamanda girişimciye ek gelir sağlayacak reklam ve duyuru alanına da sahip. Ancak reklam gelirlerinin yarısı Tektron firmasına ait. Reklam gelirlerinin dışında şarj ünitesini günde 20 kişinin kullanması halinde modelin kendini iki ayda amorti etmesi öngörülüyor. Jeton fiyatının bir YTL olması öneriliyor. Bir diğer model olan TEK-08 ise müşterilerine ücretsiz olarak bu hizmeti vermek isteyen işletmeler için tasarlanmış. Diğerine göre daha küçük ve hafif olan bu modelin üzerinde hava nem, sıcaklık, takvim gibi göstergeler ile oda havasını temizleme üniteleri bulunuyor. Fiyatı ise 363 dolar.

10 bin dolara bayilik
Son model TEK-10-2-DA ise GSM operatörleri için tasarlanmış. SMS ile çalışan bu modelin özellikleri jetonlu çalışan model ile aynı. Kullanıcı abonesi olduğu operatöre SMS atarak telefonunu şarj edebiliyor. Tektron firması özellikle TEK-08 modeli için özellikle turistik bölgelerde bayilik verecek. Bayi olmak için bölgeye göre 10 bin ile 20 bin dolar arasında cihaz satın almak gerekiyor. Bayiler reklam gelirlerinin yüzde 50'sini alırken alırken reklam alanlarının kullanım hakları ise Tektron firmasına ait olacak. TEKRON ve ürünleri hakkında daha fazla bilgi alabilmek için

 

Telefon : 0 212 442 78 99
Web Sitesi : www.tektron.com.tr

Tür : Sektörel Tarih : 20.08.2005
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Üye Girişi
e-posta
Parola
Beni hatırla
 
e-bülten üyeliği
Ad Soyad
e-posta
Müşteri hizmetleri
ArzTalep.Com ücretsiz servislerinden memnun musunuz ?
 Evet
 Hayır

9.165 kişi oy verdi.
Sonuçları göster

 • www.e-jett.com
 • www.arztalep.com
 • www.ejett.com
 • www.x37.com
 • www.return.com.tr
 • www.returntechnology.com

  RETURN Bilişim San Tic AŞ
  Tübitak Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Teknoloji Geliştirme Bölgesi
  Ofis No : 3-4 Gebze 41470 KOCAELİ
  Tel : +90 - 262 - 642 80 00
 •