ArzTalep Bültenleri

REKABET KONGRESİ, 8 Kasım 2005, İstanbul

ArzTalep Bültenleri » REKABET KONGRESİ, 8 Kasım 2005, İstanbul
share on facebook  tweet  share on google  print  

REKABET KONGRESİ, 8 Kasım 2005, İstanbul

"ArzTalep Bültenleri" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
REKABET
 
REKABET KONGRESİ
8 Kasım 2005, İstanbul

Ulusların yaşam standartlarını yükseltmelerinin yolu, rekabet ve işbirliklerinden geçiyor. İşbirliklerini de içeren rekabet stratejilerinin, bir ortak vizyondan hareketle doğru tespiti ve etkin uygulanması, ulusların yaşam standartlarını geliştirmeleri için büyük önem taşıyor. Değişimin giderek hızlanması, teknolojik gelişmelerin sağladığı olanaklar ve altyapı üzerinde yeniden şekillenen ekonomik yapı, iş dünyasında şirketlerin yeni örgütlenme ve iş yapma biçimleri oluşturması gibi olgular rekabet ve rekabetçilik konularının yeni bir bakışla ele alınmasını gerektiriyor.

Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) ve TÜSİAD - Sabancı Üniversitesi Rekabet Forumu (REF) olarak bu düşüncelerden hareketle, rekabet ve rekabetçilik konularının uluslararası ve ulusal düzeyde tartışılacağı Rekabet Kongresi’ni düzenlemeyi kararlaştırdık. Rekabet Kongresi’nin, Türkiye’nin verimliliğe dayalı olarak rekabet gücünü artırabilmesi amacı ile izlenmesi gereken stratejilerin saptanması sürecine katkıda bulunmasını hedefliyoruz.

SEDEFED
Rekabet Kongresi’ni beraberce düzenleyen kuruluşlardan SEDEFED, Türkiye’de benzer ilke ve hedefleri benimsemiş demir çelik, kimya, otomotiv, müteahhitlik, hazır giyim, ilaç, turizm, seramik, uluslararası nakliye ve lojistik sektörlerini temsil eden kuruluşlardan oluşan ve ulusal ekonomi politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmak, uluslararası bütünleşmeyi sağlamak ve sektörlerin rekabet güçlerini artıracak politikaları geliştirmek amacıyla 2004 yılında kurulmuş bir üst yapı örgütüdür.

REF
TÜSİAD ve Sabancı Üniversitesi tarafından, uluslararası piyasalarda Türk özel sektörünün kalıcı bir pazar payı elde edebilmesi için gerekli rekabet gücü, teknoloji yönetimi ve kıyaslama çalışmalarını yapmak amacı ile 2003 yılında kurulmuş bir araştırma merkezidir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kongre Organizasyon Komitesi
Telefon : +90 - 212 - 211 49 45
Faks : +90 - 212 - 211 49 46
Web Sitesi : www.sedefed.org
Kaynak : Sektörel Dernekler Federasyonu
Tür : Sektörel Tarih : 25.10.2005
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Üye Girişi
e-posta
Parola
Beni hatırla
 
e-bülten üyeliği
Ad Soyad
e-posta
Müşteri hizmetleri
ArzTalep.Com ücretsiz servislerinden memnun musunuz ?
 Evet
 Hayır

9.165 kişi oy verdi.
Sonuçları göster

 • www.e-jett.com
 • www.arztalep.com
 • www.ejett.com
 • www.x37.com
 • www.return.com.tr
 • www.returntechnology.com

  RETURN Bilişim San Tic AŞ
  Tübitak Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Teknoloji Geliştirme Bölgesi
  Ofis No : 3-4 Gebze 41470 KOCAELİ
  Tel : +90 - 262 - 642 80 00
 •